شفایار
بررسی و پاسخگویی به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و نازایی _ تغذیه و رژیم درمانی 
قالب وبلاگ
لینک های ویژه

۲-سوال (صبا ): سوال به صورت خصوصی فرستاده شده است

جواب ( مشاوره با خانم دکتر منصوره کرمانی جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی):

دوست عزيز سلام. علت این شرایط شما اختلالات هورمونی تخمدان ( استروژن و پروژسترون) است . با توجه به نتیجه آزمایشاتی که فرستاده بودید ( که نرمال بود ) و شکایتی که دارید حداقل سه ماه باید به طور منظم قرص LD مصرف کنید .

برای رفتن به سفر زیارتی بهترین حالت این است که از روز پنجم پریود روزانه یک عدد قرص  LD مصرف نمایید و تا زمان برگشت از سفر ادامه دهید .اگر در طول سفر دچار لکه بینی شدید بدون اینکه هیچگونه تغییری در میزان داروی خود بدهید به پزشک متخصصی که همه روزه در مکه و مدینه تشریف دارند مراجعه نمایید تا با توجه به زمان سفر شما و .... تصمیم بگیرند.

چنانچه در حال حاضر از روز پنجم پریود شما گذشته است مجددا با ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع شما : درمانگاه زنان هتل شرفه در مدینه و هتل برج العباس در مکه نزدیک اقامتگاه ایرانیان می باشد.


۳-سوال (صبا ): سوال به صورت خصوصی فرستاده شده است

جواب ( مشاوره با خانم دکتر منصوره کرمانی جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی):

دوست عزيز سلام. تجویز برموکریپتین شرایط خاصی را می طلبد که با توجه به شرح حال و جواب آزمایشاتتان تجویز آن برای شما ضرورتی ندارد. ولی اگر فعلا مصرف آن باعث تنظیم پریود شما شده است تا بعد از بازگشت از سفرتان آن را ادامه دهید. موفق باشید.


۴-سوال (صبا ): سوال به صورت خصوصی فرستاده شده است

جواب ( مشاوره با خانم دکتر منصوره کرمانی جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی):

دوست عزیز سلام. بارزترین علامت داشتن کیست های فانکشنال ( عملکردی ) اختلالات پریود می باشد و دومین علامت شایع آن درد است و بهترین راه تشخیص آن سونوگرافی می باشد. که به وضوح کیست را نشان می دهد.

با توجه به اینکه شما دانشجوی دامپزشکی هستید و توانایی استفاده از کتاب های مرجع را دارید در مورد کیست می توانید به کتاب ژنیکولوژی نواک و در مورد داروی بروموکریپتین به کتاب آندوکرینولوژی اسپیروف مراجعه فرمایید.

در این سفر ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید.

[ چهارشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۸۷ ] [ 12:53 ] [ دکتر یلدا اجودی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با سلام و احترام
دکتر یلدا اجودی هستم... مسئول وبلاگ.
این مجموعه مدت زیادی غیر فعال بود ولی همچنان روزانه سوالهای بسیار زیادی برای ما ارسال می شد. با توجه به اینکه پاسخگویی به تک تک آنها غیرممکن بوده و فرصت آن وجود ندارد، تصمیم گرفتیم به موضوعاتی که بیشتر مورد سوال است بپردازیم. بنابراین خانم دکتر منصوره کرمانی متخصص زنان به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و من به سوالات تغذیه و رژیم درمانی، بطور کلی و موضوعی جواب خواهیم داد و به صورت فردی پاسخی داده نخواهد شد، در عین حال که برای طرح موضوعات تمام سوالات در نظر گرفته می شود.
با تشکر از همراهی شما

تلفن مطب : 66919329_021
روزهای زوج 4 الی 8 بعداز ظهر

امکانات وب