شفایار
بررسی و پاسخگویی به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و نازایی _ تغذیه و رژیم درمانی 
قالب وبلاگ
لینک های ویژه
سوال (فاطمه):  سرکار خانم دکتر منصوره کرمانی
سلام
ضمن عرض تشکر و خسته نباشید از اینکه وقت خود را صرف پاسخ دهی به سوالات همنوعان خود می کنید . بعرض میرسانم در حال حاضر هفته 17 بارداری را سپری می کنم روز 29/02/87 که به بیمارستان مهر جهت سونوگرافی مراجعه کردم پس از انجام سونوگرافی خانم دکتر گفتند که پشت گردن جنین ضخیم میباشد و جواب قطعی پس از اخذ جواب آزمایشات دوران بارداری (8/3/87)توسط دکتر داده خواهد شد . بنده مادر 4 فرزند هستم که فرزند سوم در 4 الی 5 ماهگی بر اثر افتاده از پله سقط شد . در حال حاضر 1 پسر و دو دخترم سالم بوده و مشکل جسمانی ندارند . با توجه به نظر پزشک سونوگرافی تصمیم گرفته ام که یکبار دیگر در یک مرکز دیگر سونوگرافی را تکرار کنم نظر سرکار در این خصوص چیست چه روشی را پیشنهاد می کنید . در ضمن چه چیزی باعث ضخیم شدن پشت گردن جنین می شود و اگر فرزندم را سقط نکنم و با همین وضعیت متولد شود چه نواقصی خواهد داشت . و اینکه جنسیت جنین دختر در چند ماهگی و پسر درچند ماهگی بطور کامل تشکیل و مشخص می شود .
با تشکر - فاطمه

جواب (خانم دکتر منصوره کرمانی جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی):

با سلام. در صورتیکه سونوگرافی گزارش ضخامت غیر نرمال پشت گردن جنین را بدهد خطر منگولیسم (سندرم داون ) مطرح است که با آزمایشات تکمیلی رد و یا تائید می گردد.

جنسیت گاهی در ۱۲ تا ۱۴ هفتگی هم تشخیص داده میشود. ولی معمولا از ۱۶ هفتگی همکاران محترم سونوگرافیست  نظر می دهند.

[ یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۷ ] [ 18:18 ] [ دکتر یلدا اجودی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با سلام و احترام
دکتر یلدا اجودی هستم... مسئول وبلاگ.
این مجموعه مدت زیادی غیر فعال بود ولی همچنان روزانه سوالهای بسیار زیادی برای ما ارسال می شد. با توجه به اینکه پاسخگویی به تک تک آنها غیرممکن بوده و فرصت آن وجود ندارد، تصمیم گرفتیم به موضوعاتی که بیشتر مورد سوال است بپردازیم. بنابراین خانم دکتر منصوره کرمانی متخصص زنان به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و من به سوالات تغذیه و رژیم درمانی، بطور کلی و موضوعی جواب خواهیم داد و به صورت فردی پاسخی داده نخواهد شد، در عین حال که برای طرح موضوعات تمام سوالات در نظر گرفته می شود.
با تشکر از همراهی شما

تلفن مطب : 66919329_021
روزهای زوج 4 الی 8 بعداز ظهر

امکانات وب