شفایار
بررسی و پاسخگویی به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و نازایی _ تغذیه و رژیم درمانی 
قالب وبلاگ
لینک های ویژه

سوال (محمد):  سلام

در مورد درد زانو سوال داشتم.
حدود سه هفته هست که زانوی چپم درد میکنه ، درد از موقعی شروع شد که رفتم بدنسازی(که به صورت برعکس هم به زانوم فشار می اومد) ، البته وقتی سوار دوچرخه هم میشدم حرکتهای انفجاری انجام میدادم (بدون گرم کردن).
حالا بعد از 20 روز که به زانوم استراحت دادم ، دیگه صدا نمیده ، دردشم کمتر شده ، ولی تو حرکتهایی که زانوم پیچ بخوره، یا حرکتایی که فشار بیاد (مثل هل دادن یه جسم سنگین) ، خیلی درد میگیره(تیر میکشه).
بیشتر هم کناره ی داخلی زانوم درد میگیره.
هیچ ورمی هم نداره. اوایل احساس میگردم تو زانوم چند تا تکه غضروف جدا شده و زیر کشکک زانوم میلغزه ، که الان اون صداها رفع شده.
من 23 ساله هستم.
لطفا راهنمایی کنید .
آیا لازمه که به دکتر متخصص مراجعه کنم؟
پیشاپیش متشکرم

 

 جواب (دکتر علی اجودی جراح و متخصص ارتوپدی):

با سلام.

مشکل شما درد جلوی زانو یا درد زیر استخوان کشککه که بعد ازانجام یکسری فعالیتهای ورزشی سنگین شروع شده.

بعد از چنین فعالیتهایی که بصورت غیر اصولی انجام میشه احتمال داره که  غضروف سطح زیرین کشکک آسیب ببینه و باعث همون علائمی بشه که شما خوب و کامل شرح دادید. که به اون Patellar Chondromalacia  گفته میشه. درمان اون ورزش مخصوص و استراحته.

اگرباز هم سوالی دارید بفرمایید

[ دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۷ ] [ 20:26 ] [ دکتر یلدا اجودی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با سلام و احترام
دکتر یلدا اجودی هستم... مسئول وبلاگ.
این مجموعه مدت زیادی غیر فعال بود ولی همچنان روزانه سوالهای بسیار زیادی برای ما ارسال می شد. با توجه به اینکه پاسخگویی به تک تک آنها غیرممکن بوده و فرصت آن وجود ندارد، تصمیم گرفتیم به موضوعاتی که بیشتر مورد سوال است بپردازیم. بنابراین خانم دکتر منصوره کرمانی متخصص زنان به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و من به سوالات تغذیه و رژیم درمانی، بطور کلی و موضوعی جواب خواهیم داد و به صورت فردی پاسخی داده نخواهد شد، در عین حال که برای طرح موضوعات تمام سوالات در نظر گرفته می شود.
با تشکر از همراهی شما

تلفن مطب : 66919329_021
روزهای زوج 4 الی 8 بعداز ظهر

امکانات وب