شفایار
بررسی و پاسخگویی به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و نازایی _ تغذیه و رژیم درمانی 
قالب وبلاگ
لینک های ویژه

سوال (حمید):   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما زحمتکشان محترم این لطف شما به مردم واقعا ارزشمند است و من واقعا از شما تشکر میکنم . مطالبم را آغاز میکنم با این امید که به من هم پاسخ دهید . من پسری 19ساله هستم و همه ی زندگی من فوتبال است . چند ماه پیش زانوی پای راستم مشکل پیدا کرد اما زیاد توجهی نکردم تا اینکه بدتر شد و پس از عکس ام آر آی دکتر گفت دچار پارگی شدید مینیکس و تا حدی پارگی رباط شده ام و باید چند جلسه فیزیوتراپی بروم و کمی دارو(پوماد متیل سالسیلات وکپسول ناپروکسن) مصرف کنم و اگر نشد درنهایت عمل کنم و البته دکتر گفته میتوانم بدون نیاز به عصا راه بروم . میخواهم بدانم آیا فیزیوتراپی واین داروها اثری دارد یا خیر ؟ اگر مجبور به عمل شوم آیا میتوانم دوباره فوتبال بازی کنم ؟ آیا راه رفتن مشکلی ایجاد نمی کند ؟ اگر پارگی رباط هم داشته باشم باید چه کنم ؟ باز هم از شما تشکر میکنم .

 

 جواب (دکتر علی اجودی جراح و متخصص ارتوپدی):

با سلام

اگر آسیب منیسک و لیگامان زانو جدی باشه٬ نباید فعلا به بازی فوتبال ادامه بدهید. و هیچ دارویی نظیر ناپروکسن و فیزیوتراپی کمکی نمی کنه. مگر اینکه آسیب خفیف باشه. ولی شما فرمودید آسیب جدی منیسک.

پس این بستگی داره واقعا آسیب چطور باشه. در صورت تمایل متن جواب MRI رو تایپ کنین و برام بفرستید. شاید بتونم بیشتر کمک کنم.

[ دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۸۷ ] [ 20:0 ] [ دکتر یلدا اجودی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با سلام و احترام
دکتر یلدا اجودی هستم... مسئول وبلاگ.
این مجموعه مدت زیادی غیر فعال بود ولی همچنان روزانه سوالهای بسیار زیادی برای ما ارسال می شد. با توجه به اینکه پاسخگویی به تک تک آنها غیرممکن بوده و فرصت آن وجود ندارد، تصمیم گرفتیم به موضوعاتی که بیشتر مورد سوال است بپردازیم. بنابراین خانم دکتر منصوره کرمانی متخصص زنان به سوالات شایع بیماریهای زنان زایمان و من به سوالات تغذیه و رژیم درمانی، بطور کلی و موضوعی جواب خواهیم داد و به صورت فردی پاسخی داده نخواهد شد، در عین حال که برای طرح موضوعات تمام سوالات در نظر گرفته می شود.
با تشکر از همراهی شما

تلفن مطب : 66919329_021
روزهای زوج 4 الی 8 بعداز ظهر

امکانات وب